Nowy numer 23/2020 Archiwum

Hołownia: Jeśli prezydentem zostanie kandydat niezależny, możliwe wcześniejsze wybory parlamentarne

Jeśli kandydat niezależny wygra wybory prezydenckie możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne - ocenił w środę w Poznaniu kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Dodał, że jego komitet w ramach internetowej zbiórki otrzymał do tej pory 350 tys. zł.

Z informacji zawartych w regulaminie internetowej zbiórki wynika, że potrwa ona do 8 maja. Komitet wyborczy może pozyskiwać i wydatkować środki jedynie na cele związane z wyborami. Pieniądze gromadzone są wyłącznie na jednym rachunku bankowym, a wpłat mogą dokonywać wyłącznie pełnoletni obywatele Polski.

W regulaminie zaznaczono również, że zgodnie z Kodeksem wyborczym łączna suma wpłat od osoby fizycznej nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. kwoty 39 tys. zł.

W środę w Poznaniu Szymon Hołownia otworzył swoje biuro. Jak podkreślił, to siódma wojewódzka siedziba jego komitetu wyborczego, która rozpoczęła działalność w ciągu ostatnich trzech dni. W planach Hołowni jest otwarcie 16 biur regionalnych w ciągu pięciu dni.

Kandydat wskazał, że zrezygnował z centralnej konwencji wyborczej celowo. "Czuję, że konwencji nie powinno się robić w Warszawie, z wielkim przytupem, +przepalając+ olbrzymie ilości pieniędzy i zapraszając działaczy, zwożąc ich z całego kraju, tylko być z ludźmi. To jest polityka, w którą wierzę" - zaznaczył. W środę według planów Hołownia ma odwiedzić Zieloną Górę, Gorzów Wielkopolski i Szczecin.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja startują: walczący o reelekcję Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny Szymon Hołownia.

« 1 2 »
 • proMiriam
  21.02.2020 09:31
  Hołownia, skądinąd miły, młody i bez żadnego doświadczenia politycznego chłopak, tą wypowiedzią pogrąża swoje rozumienie wszystkiego. Jest taki sam, jak reszta, którzy działają pod hasłem: A teraz, ....., JA. Przepraszam, Panie Hołownia, ale czy powinnością prezydenta nie jest współpraca ze wszystkimi siłami politycznymi i poszanowanie zastanego już porządku konstytucyjnego, w tym kalendarza wyborczego, aby dać wzór kohabitacji?
  doceń 9
 • CSOG
  24.02.2020 21:06
  i tak właśnie przegrywa się kampanię. Mobilizując elektorat przeciwnika. :) :) :)
  Zaczynam lubić tego pana. :) :) :)
  doceń 2
 • beniamin82
  24.02.2020 22:30
  W tej chwili niestety mamy tak że prawa i lewa strona sobie przeszkadza nawzajem zamiast działać wspólnie. Przecież w Sejmie jest mnóstwo dobrych ludzi którzy mimo że należą do różnych partii chcą coś zmieniać. Teraz możliwości współpracy nie ma. Taki klimat.
  doceń 0
 • beniamin82
  24.02.2020 22:31
  Kandyat bezpartyjny może doprowadzić do zmiany myślenia obecnych posłów. I albo się dogadają i będzie super, albo się rozwiążą.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama