Nadmiar, który szkodzi

Trzy słowa. Niektórzy podają, że cztery. Napisane na ścianie przez tajemniczą rękę (co Szanowny Czytelnik może zobaczyć na sąsiedniej stronie na obrazie namalowanym przez Rembrandta) w sali biesiadnej Baltazara.

Streszczające dramat życiowy króla i królestwa. Nikt nie potrafił ich odczytać, zawezwano więc, za radą królowej, Daniela. Myślę o tych trzech słowach jak o symbolu lapidarności i dosadności wypowiedzi. Choć tajemnicze i wymagające interpretacji – jednak mówiące wszystko. Bardzo by nam się taka lekcja zwięzłej wypowiedzi przydała – żyjemy wszak w czasach, w których każdy kawałek przestrzeni informacyjnej liczy się dla potencjalnego odbiorcy reklamy, stąd mnoży się i rozwleka informacje tak, by odbiorca musiał jak najwięcej zobaczyć. Niektóre portale doszły w tej praktyce do granic absurdu. Strona po stronie, na komputerze, smartfonie, tablecie, przesuwaj dalej, jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie zadane w tytule, na przykład jakie zwierzę naprawdę przyniósł do domu pies, choć domownicy myśleli, że to tylko szczeniaczek.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.