Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Nie wiem o tym, że złamałam prawo"

Matka porwanego 10-letniego Ibrahima wyjechała do Belgii w poszukiwaniu syna.

W poniedziałek wieczorem Polsat News podał, że "z informacji prokuratury w Antwerpii wynika, że to matka Ibrahima złamała prawo, wywożąc go do Polski. Belgijski sąd rodzinny w październiku 2018 r. wydał wyrok, na mocy którego dziecko miało zostać w Belgii z ojcem, a nie z matką w Polsce".

- Nic nie wiem, o rewelacjach podawanych przez belgijskie media - powiedziała w poniedziałek wieczorem mama uprowadzonego Ibrahima, pani Karolina. - Skoro ojciec miał informację, że złamałam prawo, to czemu mnie pobił i siłą odebrał dziecko? Przecież to nielogiczne - dodała.

Rodzice Ibrahima poznali się w Belgii. Tam mieszkali do 2015 roku. Zdaniem rodziny pani Karoliny 5 lat temu konkubinat został rozwiązany. - Przez cały czas jesteśmy w kontakcie z oficerami Komendy Głównej Policji w Warszawie i komendy wojewódzkiej w Gdańsku - powiedział dziadek chłopca pan Kazimierz. - Z mediów społecznościowych i od Polaków z Belgii wiemy, że wnuczek był widziany na spacerze w Antwerpii. Z tego wynika, że ojciec nie specjalnie się ukrywa.

Według matki dziecka, po prawomocnym wyroku potwierdzającym jej opiekę rodzicielską z lipca 2018 roku, wróciła z synem do Polski. Jej zdaniem, w ostatnim czasie ojciec w ogóle nie miał z 10-letnim Ibrahimem kontaktu.

10-letni Ibrahim został uprowadzony w niedzielę wieczorem z gdyńskiego Obłuża. W poniedziałek rano prokuratura wszczęła child alert. O sprawie zostały powiadomione organa ścigania w Belgii, gdzie mieszkała Polka, Marokańczyk i ich dziecko

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • seitz
    17.02.2020 22:46
    W chwili obecnej jeszcze bardziej aktualne jest pytanie dlaczego tak poważne narzędzie międzynarodowe jak Child Alert jest używane do porachunków między rodzicami. Zdarzy się poważne porwanie i już nikt nie będzie reagował na Child Alert.
    Tutaj mamy matkę, która prawdopodobnie uprowadziła dziecko po czym prawdopodobnie wprowadziła w błąd policję i jeszcze ma pretensję, że policja nie wywiązuje się z swoich obowiązków. Więc za matką apeluję by się policja wywiązała, pamiętając kto porwał i kłamał.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama