GN 07/2020 Archiwum

Terroryzm dietetyczny

Myśl wyrachowana: Nie jesz mięsa? Nie rzucaj mięsem w tych, którzy je jedzą.

* * * * *

Mała, a człowiek

Donald Trump podczas wystąpienia w Kongresie wzywał do wprowadzenia prawnego zakazu tzw. późnych aborcji. W trakcie przemówienia przedstawił kongresmanom małą Ellie i jej mamę Robin Schneider. Dwuletnia dziś dziewczynka urodziła się w 21. tygodniu ciąży. Ważyła wtedy mniej niż 460 gramów, lecz mimo to jest zdrowym i silnym dzieckiem. Prezydent wyraził uznanie dla umiejętności lekarzy i dla determinacji rodziców Ellie. Czy to przekona polityków? To zależy od tego, czy przekona ich wyborców.•

Kneblowanie

Wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii łamią wolność wypowiedzi studentów. Studenckie organizacje obrony życia spotkały się z odmową zgody na działalność na uniwersytetach w Aberdeen, Glasgow i Nottingham. Potwierdza to Komitet Praw Człowieka ONZ, który poinformował, że na brytyjskich uczelniach programowo utrudnia się, a nawet uniemożliwia działanie organizacjom pro life. Autorzy dokumentu wyciągają wniosek, że oznacza to zanik pluralizmu poglądów w środowisku uniwersyteckim. Po odwołaniu się do sądu zakaz działalności organizacji pro life został cofnięty, ale tendencja jest wyraźna. Warto przypomnieć, że we Francji w ogóle nie wolno już publikować treści antyaborcyjnych, bo to może spowodować traumę kobiet. No bo podobno aborcja to prawo człowieka, więc nie można się zgadzać na łamanie praw człowieka, prawda?•

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także

 • marbie
  13.02.2020 10:13
  Komu może zależeć na ograniczaniu dostępu do białka zwierzęcego? "Produkty sojowe mogą u dziewczynek przyspieszać proces dojrzewania, a u chłopców opóźniać go: mogą mieć oni problemy z wykształceniem cech męskich i organów płciowych (ncbi.nlm.nih.gov)."
  doceń 15
 • marbie
  13.02.2020 10:15
  Warto zweryfikować swój pogląd na rolę soi w codziennej diecie. Ze względu na jej działanie zaburzające gospodarkę hormonalną powinny ją wykluczyć szczególnie kobiety planujące ciążę, ciężarne i karmiące piersią. W trosce o zdrowie dzieci dobrze jest uważnie czytać etykiety i nie podawać im produktów, w których występują dodatki sojowe. https://dziecisawazne.pl/10-powodow-dla-ktorych-warto-zrezygnowac-soi-codziennej-diecie/
  doceń 12
 • yarpenz
  13.02.2020 12:23
  "Pomysł, że można naprawiać ludzi przymusem ideologicznym, zawsze kończy się jeszcze większym psuciem ludzi."

  Jestem zaskoczony takimi słowami red. Kucharczaka. Czy przykłada on podobną miarę do każdego pomysłu o trybie nakazowym, nie tylko pochodzącego z lewej strony sceny politycznej?
  doceń 20
 • AnnaEwa
  13.02.2020 12:27
  Myśl wyrachowana: Segregujesz śmieci, to nie zabraniaj innym wozić śmieci do lasu. Ogrzewasz dom panelami, to nie krytykuj tych, co palą opony samochodowe w piecu. Ograniczasz plastik, to nie zabraniaj innym.
  doceń 13
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji