Nowy numer 14/2020 Archiwum

Franciszek odwiedzi Maltę

31 maja papież Franciszek złoży wizytę na Malcie - ogłosił w poniedziałek Watykan. Jak podkreślono, papież przyjął zaproszenie władz Malty oraz tamtejszego Kościoła katolickiego.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni zapowiedział, że w późniejszym terminie zostanie opublikowany program podróży.

Będzie ona obejmować także wizytę na wyspie Gozo, drugiej co do wielkości w archipelagu Wysp Maltańskich. Znajduje się tam pomnik Jana Pawła II; papież ten dwukrotnie pielgrzymował na Maltę. W 2010 roku był tam Benedykt XVI.

Wizyta na Malcie to pierwsza podróż Franciszka zapowiedziana oficjalnie przez Watykan na ten rok.

Jej logo przedstawia dłonie wyciągnięte ku krzyżowi z łodzi wśród fal, co jest symbolem gościnności wobec potrzebujących pomocy. Przywołuje epizod z życia świętego Pawła, którego łódź uległa katastrofie u brzegów Malty. Jej mieszkańcy przyjęli rozbitków. Nawiązuje do tego także hasło wizyty Franciszka: "Okazali nam niezwykłą uprzejmość".

Nieoficjalnie wśród planów papieża na bieżący rok wymieniane są pielgrzymki na Cypr, a także, być może we wrześniu, do Indonezji i Papui Nowej Gwinei.

Papież wyraził też pragnienie złożenia wizyty w Sudanie Południowym.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama