Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Sondaże prezydenckie

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda może liczyć na 44-proc. poparcie, zaś kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska na 24-proc. - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla TVN. W drugiej turze wyborów 54 proc. badanych poparłoby Dudę, a 42 proc. Kidawę-Błońską.

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytano respondentów, na którego z kandydatów startujących w wyborach prezydenckich zagłosowaliby. 44 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poparłoby Andrzeja Dudę, zaś 24 proc. oddałoby swój głos na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Na trzecim miejscu znalazł się niezależny kandydat - Szymon Hołownia, którego wskazało 9 proc. badanych. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia zagłosowałoby 8 proc. badanych, kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza poparłoby 4 proc., zaś kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka - 3 proc. respondentów.

Opcję "inny kandydat" wybrał 1 proc. badanych. 7 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem".

Na pytanie, na którego z kandydatów badani zagłosowaliby w drugiej turze, gdyby spotkali się w niej Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, 54 proc. wskazało obecnego prezydenta, zaś 42 proc. kandydatkę PO. 4 proc. respondentów odpowiedziało "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub "jeszcze nie zdecydowałem".

Sondaż został zrealizowany metodą telefoniczną w dniach 29-30 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama