Nowy numer 08/2020 Archiwum

Kto strzelał do księży?

Nieznany sprawca oddał kilka strzałów do trzech księży i ministrantów, którzy szli z kolędą w Rzeszowie. Jeden z księży został trafiony, ale nie odniósł obrażeń.

O zdarzeniu, do którego doszło w ubiegłą sobotę, poinformowała rzeszowska policja. Sprawca strzelał prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji powiedział, że na razie nieznana jest motywacja. Nie wiadomo też, ani kto strzelał, z jakiej broni, czy też zabawki.

Lokalny portal nowiny24.pl podał, powołując się na proboszcza parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie, że kilka strzałów zostało oddanych z wiatrówki. Jeden z księży został trafiony, ale nie odniósł obrażeń - przekazał policjant.

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Na chwilę obecną w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - dodał rzecznik policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • borer
  22.01.2020 10:24
  Szanowna Redakcjo! Jestem Waszym wiernym czytelnikiem od długiego już czasu, zarówno wersji drukowanej jak i strony internetowej i od zawsze byliście dla mnie wyznacznikiem rzetelności w otaczającym nas oceanie - żeby się nie rozpisywać - nierzetelności.

  Gdy jednak zobaczyłem tą wiadomość, ogarnęło mnie osłupienie. Żeby nie było niejasności - kategorycznie potępiam wszelkie czyny tego rodzaju, jednak dokumentowanie ich zdjęciem przedstawiającym broń palną, podczas gdy wiatrówka nie jest bronią palną - literalnie zgodnie z przepisami polskiego prawa nie jest nawet "bronią" (w tekście piszecie także o "broni pneumatycznej") jest nie na miejscu.

  Tego typu postępowanie wpisuje się w pewne dostrzegalne ostatnimi czasy zjawisko, mające na celu obrzydzenie wśród ludzi broni palnej jako takiej, a w dalszej konsekwencji zbudowanie dobrego gruntu do ograniczenia lub wręcz zakazu jej posiadania przez obywateli.

  Zakazy posiadania broni palnej wprowadzane były między innymi przez naszych "wyzwolicieli" w 1945 roku oraz wcześniej w czasach zaborów. Przed zaborami broń była dostępna w naszych domach, w okresie dwudziestolecia międzywojennego także, co się niestety skończyło w 1939 roku. Zakazy posiadania broni wprowadzane są przez te ustroje które chcą sobie obywateli podporządkować lub zniewolić.

  Obecnie coraz popularniejsze stają się u nas sporty strzeleckie czy kolekcjonowanie broni palnej, a Policja z roku na rok wydaje sporo pozwoleń na jej posiadanie. Z wielu kierunków pojawiają się jednak próby utrudnienia i ograniczenia jej posiadania. Kto i dlaczego może tego chcieć - pozostawiam do przemyślenia.

  Broń palna sama w sobie nie jest zła, bo jest to po prostu narzędzie. Złe mogą być ludzkie czyny. Broń palna jest natomiast pewnym "papierkiem lakmusowym" naszej wolności.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama