Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dziś trzeci z konkursów Turnieju Czterech Skoczni - Dawid Kubacki w centrum uwagi

W sobotę w Innsbrucku odbędzie się trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Oczy polskich kibiców zwrócone będą przede wszystkim na Dawida Kubackiego, który w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce, ale na Bergisel do tej pory zawodził.

Kubacki trzeci raz z rzędu przyjechał do Innsbrucku zajmując w TCS trzecie miejsce. W poprzednich latach konkursy na słynnym obiekcie Bergisel mu nie wychodziły i ostatecznie tę prestiżową imprezę kończył poza podium.

29-letni mistrz świata z Seefeld zapewnia, że żadna klątwa nad nim nie wisi. Mówi również, że skupia się na czekającej go pracy, a nie na klasyfikacji. W niej do prowadzącego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci 8,5 pkt, a do drugiego Niemca Karla Geigera 2,2 pkt. Natomiast nad czwartym Norwegiem Mariusem Lindvikiem Polak ma 10,4 pkt przewagi.

W piątkowych kwalifikacjach zaprezentował się dobrze - był szósty. Problem w tym, że formą błysnęli również jego najgroźniejsi rywale. Lepszy wynik uzyskali wszyscy trzej wymienieni wyżej zawodnicy, a także atakujący podium z drugiego szeregu Austriak Stefan Kraft.

Z biało-czerwonych do rywalizacji przystąpią jeszcze: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula.

Pierwsza seria zaplanowana jest na godzinę 14.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama