Nowy numer 15/2020 Archiwum

Urlop na start-up

Ministerstwo rozwoju planuje wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli etatowym pracownikom przerwać pracę na pewien okres, aby realizować innowacyjne projekty.

Nowe rozwiązanie ma służyć głównie informatykom czy inżynierom. Dostaną oni możliwość wzięcia urlopu na 6 miesięcy, aby budować start-up. Rozwiązanie ma być wzorowane na urlopie macierzyńskim. Chodzi o to, że pracodawca miałby być zobligowany do przywrócenia swojego pracownika na dawne stanowisko po upływie 6 miesięcy „urlopu na start-up”.

Urlop ma być częścią rządowego pakietu wspierającego innowacyjne inwestycje. W pakiecie znaleźć mają się ulgi dla przedsiębiorców realizujących kosztowne projekty w nowoczesnych dziedzinach przemysłu. Wsparte mają też być inwestycje w odnawialne źródła energii. Rząd chce też wspierać rozwój sztucznej inteligencji i robotyzacji firm.

W Polsce już funkcjonuje szereg rozwiązać służących rozwojowi start-upów. Funkcjonuje już program Start in Poland, który dzięki budżetowi blisko 3 miliardów złotych, może wspierać innowacyjne pomysły. Wprowadzono też ulgę na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, z której skorzystało ponad 1000 firm.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • Anonim (konto usunięte)
    03.01.2020 10:57
    Dosyć ciekawy pomysł, aby na koszt obecnego pracodawcy albo koszt państwa rozwijać swój mikrobiznes. Jest tylko jeden drobny problem, bez faktycznego ryzyka finansowego nie da się zbudować żadnej, nawet najmniejszej firmy. Ustawowe niańczenie "rekinów biznesu" to jedynie pomysł na podnoszenie kosztów pracy ponoszonych przez pracodawców czyli de facto pomysł na podnoszenie kosztów życia w Polsce.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama