Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Urlop na start-up

Ministerstwo rozwoju planuje wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli etatowym pracownikom przerwać pracę na pewien okres, aby realizować innowacyjne projekty.

Nowe rozwiązanie ma służyć głównie informatykom czy inżynierom. Dostaną oni możliwość wzięcia urlopu na 6 miesięcy, aby budować start-up. Rozwiązanie ma być wzorowane na urlopie macierzyńskim. Chodzi o to, że pracodawca miałby być zobligowany do przywrócenia swojego pracownika na dawne stanowisko po upływie 6 miesięcy „urlopu na start-up”.

Urlop ma być częścią rządowego pakietu wspierającego innowacyjne inwestycje. W pakiecie znaleźć mają się ulgi dla przedsiębiorców realizujących kosztowne projekty w nowoczesnych dziedzinach przemysłu. Wsparte mają też być inwestycje w odnawialne źródła energii. Rząd chce też wspierać rozwój sztucznej inteligencji i robotyzacji firm.

W Polsce już funkcjonuje szereg rozwiązać służących rozwojowi start-upów. Funkcjonuje już program Start in Poland, który dzięki budżetowi blisko 3 miliardów złotych, może wspierać innowacyjne pomysły. Wprowadzono też ulgę na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, z której skorzystało ponad 1000 firm.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama