GN 19/2022 Archiwum

Nie żyje ks. Michael Mayr, duszpasterz młodzieży bawarskiej i przyjaciel Polaków

W II niedzielę adwentu, w święto Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 8.00 w Augsburgu, w wieku 78 lat odszedł do Pana ks. dr Michael Mayr duszpasterz młodzieży bawarskiej, akademickiej i wieloletni kapelan chorych w Poliklinice Augsburskiej, wielki przyjaciel Polski i Polaków.

Ks. Mayr urodził się 26 stycznia 1941 roku w rodzinie bawarskich górali, chrześcijańskich demokratów. Studiował teologię w Rzymie, gdzie 10 października 1968 roku przyjął święcenia kapłańskie. Wrócił do Bawarii w 1972 roku, rozpoczynając bardzo aktywną pracę duszpasterską z młodzieżą i studentami. W 1976 roku nawiązał kontakt z duszpasterzem akademickim, ś.p. Ks Ludwikiem Jóźwikiem z parafii św. Józefa na warszawskim Kole. Od tego momentu stał się organizatorem wielu pielgrzymek i przyjazdów niemieckiej młodzieży akademickiej do Polski. W najtrudniejszych dla nas czasach o kryzysu gospodarczego i stanu wojennego organizował pomoc żywnościową i materialną m.in. dla warszawskich parafii.

Dom ks. Mayra w Augsburgu był zawsze otwarty dla potrzebujących do ostatnich chwil jego życia. Od października 1983 roku, po przebytej chorobie poruszał się on wyłącznie na wózku inwalidzkim. To spowodowało, że jego przykład miłości Boga i bliźniego stał się jeszcze mocny. Bardzo wielu ludzi zawdzięcza mu wiarę nie tylko w Boga ale i w człowieka.

W sobotę o godz. 9.30 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w Augsburgu i Oberottmarshausen w Bawarii. Proszę o modlitwę za jego duszę.

Włodzimierz Dobrowolski
Alumn warszawskiego i radomskiego DA
Były działacz NZS i były Przewodniczący studentów Politechniki Warszawskiej 1983-1985

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama