Nowy numer 43/2020 Archiwum

#10 Litania Loretańska

Challenge adwentowy 2019

Dziś Kościół wspomina Najświętszą Maryję Pannę Loretańską. W chwili ciszy odmów Litanię Loretańską. Tutaj znajdziesz nagranie audio Litanii loretańskiej

Które wezwanie w tej litanii jest Twoim ulubionym? Napisz w komentarzu TUTAJ

« 1 »

Zobacz także

 • anioł 4
  10.12.2019 12:26
  Moim ulubionym wezwaniem w Litanii Loretańskiej jest : "Matko Kościoła, módl się za nami"
  doceń 0
 • anioł 4
  10.12.2019 12:33
  Wezwanie to przybliża nam moment agonii Chrystusa na krzyżu i powierzenia nas, czyli całego Kościoła Swojej Matce , Maryi w osobie Jana, reprezentanta nas wszystkich. Po śmierci Jezusa niektórzy uczniowie ulegli zwątpieniu, a Maryja pewna Zmartwychwstania Swojego Syna umacniała ich i gromadziła wokół siebie. Wszyscy Apostołowie zwracali się do Niej - "Matko" i otaczali Ją wielkim szacunkiem. To w końcu na wniosek Prymasa Wyszyńskiego i Episkopatu Polski 21 listopada 1964 roku Ojciec św. Paweł VI ogłosił Matkę Bożą - Matką Kościoła i dodał do wezwań w Litanii Loretańskiej.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama