Nowy numer 42/2020 Archiwum

Rozbrojenie

Tradsi i neony, charyzmatycy i „heretycy”. Mnisi z góry Athos i ewangelikalni. Lefebryści i ci, którzy za Hillsongiem nucą „Hallelujah”. Wszyscy przy jednym stole.

Bardzo pociesza mnie to, że kiedy już „czas się wypełni” i Jezus powróci, spotkamy się wszyscy przy jednym stole.
Lefebryści i ci, którzy za Hillsongiem nucą „Hallelujah”.
Ci, którzy przyjmują Komunię jedynie na klęcząco i ci, którzy za Chiny nie podejdą do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
Ci, którzy kochają Mszę trydencką i grający hiszpańskie akordy na gitarach w neokatechumenacie.
Odnowa w Duchu Świętym i tradsi.
Mnisi z niedostępnej góry Athos i ewangelikalni chrześcijanie nauczający „In the name of Jesus” na ulicach amerykańskich miast.
Wszyscy razem będą siedzieli przy jednym stole i zdumieni skupią wzrok na Jezusie. Zachwyceni Jego pięknem nie będą mogli pojąć, że On sam przepasze się i… zacznie im usługiwać. Jego pokora i bliskość sprawi, że z rąk wypadną kamienie.
Najbardziej poruszeni i zdumieni na tej uczcie będą ateiści. Gdy zaproponują im modlitwę przed jedzeniem będą mieli dwa wyjścia: Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
Jego miłość rozbroi nas wszystkich. Marana tha!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także