Nowy numer 03/2020 Archiwum

Rozbrojenie

Tradsi i neony, charyzmatycy i „heretycy”. Mnisi z góry Athos i ewangelikalni. Lefebryści i ci, którzy za Hillsongiem nucą „Hallelujah”. Wszyscy przy jednym stole.

Bardzo pociesza mnie to, że kiedy już „czas się wypełni” i Jezus powróci, spotkamy się wszyscy przy jednym stole.
Lefebryści i ci, którzy za Hillsongiem nucą „Hallelujah”.
Ci, którzy przyjmują Komunię jedynie na klęcząco i ci, którzy za Chiny nie podejdą do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
Ci, którzy kochają Mszę trydencką i grający hiszpańskie akordy na gitarach w neokatechumenacie.
Odnowa w Duchu Świętym i tradsi.
Mnisi z niedostępnej góry Athos i ewangelikalni chrześcijanie nauczający „In the name of Jesus” na ulicach amerykańskich miast.
Wszyscy razem będą siedzieli przy jednym stole i zdumieni skupią wzrok na Jezusie. Zachwyceni Jego pięknem nie będą mogli pojąć, że On sam przepasze się i… zacznie im usługiwać. Jego pokora i bliskość sprawi, że z rąk wypadną kamienie.
Najbardziej poruszeni i zdumieni na tej uczcie będą ateiści. Gdy zaproponują im modlitwę przed jedzeniem będą mieli dwa wyjścia: Odmówić i nie odmówić albo nie odmówić i odmówić.
Jego miłość rozbroi nas wszystkich. Marana tha!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

 • spe
  02.12.2019 11:40
  Tylko On ma moc oczyścić i skupić nasz wzrok na Sobie tak, żebyśmy widzieli tylko Jego i tylko Nim się zachwycały nasze serca.
 • Dremor_
  02.12.2019 13:04
  Dremor_
  Pięknie będzie, jak siądą razem. Gorzej, gdy wcześniej sami siebie wyłączą z Kościoła przez nienawiść do bliźniego, którego okładali kamieniem z napisem "Extra Ecclesiam nulla salus".
  doceń 10
 • staho
  02.12.2019 21:20
  staho
  Kiedy zasiądą razem, kiedy ujrzą bez zasłony Kościół, którego są członkami, powtórzą ze zdumieniem i zachwytem: Extra Ecclesiam salus non est! https://www.gloria.tv/post/hjBdWPqkxGxt2iPygNNXb4YTL
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji