Nowy numer 22/2023 Archiwum

Muzyka, która sięga nieba

Kilka lat temu lekarze powiedzieli jej, że jeśli chce być zdrowa, musi przestać śpiewać. Teraz, wraz z zespołem, wygrała konkurs Debiuty na Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Przytulałam się do krzyża Jezusa i prosiłam, by pomógł mi przez to przejść. Po jednej z Eucharystii kapłan ogłosił, że jest w kościele osoba z chorym gardłem, którą Pan Bóg uzdrawia, by mogła dalej wielbić Go śpiewem. Od tego czasu jestem zdrowa – dzieliła się Iwona Janicka, która 24 listopada zdobyła serca publiczności i jury podczas koncertu Debiuty 2019 Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Na scenie w Dobrym Miejscu posłuchać można było zwycięzcy konkursu Hip Hop Festiwal – Wojtka „Dziwaka” Błęckiego, zespołu Tato, stworzonego przez dwóch przyjaciół – Artura Cwudzińskiego i Marcina Kamińskiego, a także Iwony Pietrali, która na koncert przyjechała specjalnie z Londynu. Iwona Janicka, liderka zespołu Projekt Dla Bożej Chwały, zaśpiewała cztery utwory z debiutanckiego albumu, m.in. „Dla Matki Bożej”. – Jej zawdzięczam wszystkie łaski, również moje uzdrowienie. Wierzę, że gdy ofiarowujemy się Matce Bożej, kiedy prosimy Ją o pomoc, wszystko zanosi swojemu Synowi. Nigdy się na Niej nie zawiedziecie – zapewniała piosenkarka.

Podczas koncertu wystąpiła także czołówka młodej sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce, wśród nich: Sąsiedzi+ (laureaci konkursu Non Stop CCM), Let Him Run (Debiut 2018) oraz raper Hiob (założyciel m.in. zespołu Muode Koty).

Tomasz Gołąb

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast