Nowy numer 21/2020 Archiwum

Moje życie jest przygodą

Trzy historie o tym, jak pozorna słabość, potrafi wyzwolić prawdziwą moc.

Agata Szwed, nauczyciel religii, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, ukończyła studia teologiczne.

Moje życie jest pasjonującą przygodą. Każdy dzień jest okazją do tego, by dawać miłość poprzez czyn, słowo czy po prostu spojrzenie. Święty Jan w jedenastym rozdziale Ewangelii zapisał takie słowa Jezusa: "Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą". Pytam: jakim cudem przez cierpienie może objawiać się chwała Boża?! Właśnie tak. Cudem. Bóg daje nam różne łaski i dary. On, jako mój Tata zna mnie przecież najlepiej. Dopuścił moje cierpienie dla większego dobra. Nie tylko mojego dobra, ale także tych, których codziennie spotykam.

Od urodzenia choruję na porażenie mózgowe dziecięce i jestem przekonana, że moja choroba jest właśnie największą łaską, jaką zesłał mi Pan. Choroba nauczyła mnie pokory i empatii wobec innych, pozwoliła zrozumieć, że "dobrze widzi się tylko sercem, bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Oczy serca widzą dużo więcej... Pan powołał mnie nie tylko do życia, ale też do pokazywania ludziom, że trzeba działać, iść pod prąd, żyć pełnią życia. Bóg pragnie byśmy już tutaj na ziemi byli szczęśliwi. On spełnia moje i twoje marzenia.

Uwielbiam śpiewać gospel. Jednak na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie będę mogła długo stać na scenie, bo przecież moje nogi i kręgosłup są takie słabe. Bóg jest wszechmogący! Okazuje się, że nieraz dałam już radę przetrwać długie koncerty.

Bóg jest Specjalistą od łamania ogólnie przyjętych schematów. Jestem tego przykładem. Jestem zwyczajnym człowiekiem, ale w dłoni niezwykłego Boga. On pozwala mi łączyć swoje cierpienie z krzyżem Jezusa Chrystusa i modlić się w ten sposób o zbawienie wielu dusz.

To wcale nie oznacza, że zawsze jest łatwo, ale nikt przecież tego nie obiecywał. Jezus powiedział tylko, że zawsze jest z nami. Zawsze! Każdego rana On kroczy obok mnie i otwiera serca innych na mnie. Pozwala mi kochać i czuć się kochaną. Umacnia mnie, żebym dostrzegała w drugim człowieku Jego Oblicze. Jestem przykładem, że moc w słabości się doskonali.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama