Nowy numer 42/2020 Archiwum

W ich żyłach płyną Jezusowe słowa

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Mt 10,8

Mt 9, 35 – 10, 1. 5a. 6-8

Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. Tych to dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Mt 10,8

Ewangelia z komentarzem. W ich żyłach płyną Jezusowe słowa
Gość Niedzielny

Wspominamy dzisiaj św. Ambrożego. To on jest autorem słów, które ciągle mnie zachwycają: „Pijemy krew Chrystusa, przez którą zostaliśmy odkupieni, tak jak pije się słowa Pisma Świętego: przepływają one przez nasze żyły i przyswojone, wchodzą w nasze życie”. Słyszymy dzisiaj w Ewangelii, jak Jezus posyła swoich uczniów w świat. Nie posyła ich bezbronnych i słabych. W ich żyłach płyną Jezusowe słowa, które oni przyswoili i które stają się ich życiem. Oto drogowskaz dla nas. Przyjąć bezcenny dar Słowa, rozdzielany przez Boga, z dziecięcą ufnością i fantazją. Pozwolić, aby przetrawił naszą historię życia i wszedł w krwiobieg naszej codzienności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama