GN 13/2020 Archiwum

W Sejmie powstanie parlamentarny zespół ds. kultury posiadania broni

Posłowie koła Konfederacji poinformowali w czwartek, że rozpoczęli pracę nad powołaniem parlamentarnego zespołu ds. kultury posiadania broni. Do głównych zadań zespołu ma należeć rewizja obowiązujących przepisów prawa dot. posiadania broni oraz promowanie kultury posiadania broni.

Poseł Konfederacji Michał Urbaniak poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że przedstawiciele Konfederacji zakładają parlamentarny zespół ds. kultury posiadania broni w Polsce. Jak dodał, celem zespołu ma być rewizja aktów prawnych dotyczących posiadania broni w Polsce. "To czym chcemy się zajmować to ustawa o broni i amunicji. Chcemy zrewidować to jak ona dzisiaj działa. Ta ustawa jest ostrzejsza niż nawet narzucona nam z Unii Europejskiej dyrektywa. Ten stan prawny nam się nie podoba" - podkreślił poseł.

Posłowie Konfederacji zaapelowali, aby do zespołu przystępowali posłowie z różnych ugrupowań. "Zależy nam, aby zbudować w Polsce kulturę posiadania broni. Chcemy też zajmować się edukacją na rzecz bezpieczeństwa i przysposobienia obronnego" - mówił Urbaniak. Jego zdaniem, Polacy nie potrafią w odpowiedni sposób posługiwać się bronią, dlatego potrzebna jest edukacja. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak dziękował środowiskom strzeleckim, proobronnym i służbom mundurowym za krzewienie kultury posiadania broni w Polsce. Jak ocenił, w Polsce jest przestrzeń do tego aby, dyskutować o tym jak uprościć prawo do posiadania broni. Jak tłumaczył, zespół chce sprawić, aby te regulacje były logiczne, przejrzyste i niezależne od kaprysu urzędnika, czy biurokraty, który decyduje o tym, który obywatel ma prawo posiadać broń, a który nie.

W ocenie Bosaka, zwiększenie ilości wydawanych pozwoleń na posiadanie broni, wzmocniłoby rozwój polskiego przemysłu obronnego. "Jeżeli kultura broni w Polsce byłaby lepsza, to byłoby większe zaplecze konsumenckie dla polskich producentów broni" - przekonywał poseł.

« 1 »

Polecamy

  • dirk
    22.11.2019 01:38
    Najpierw przydałby się zespół d/s kultury osobistej, społecznej, politycznej i prokreacyjnej Polaków. Jak już te kultury osiągniemy, to i broni będziem używać z kulturą. I nie nabierzemy się na wybieranie partii których jedynym celem jest w nie wiadomo czyim interesie rozbijanie sceny politycznej, sianie demagogii, pozornych działań, tematów zastępczych i takichże pomysłów. Oczywiście jeśli nie udało się tej sceny rozbić na tyle, by zająć miejsce obrotowej partii w roli języczka u wagi, de facto dyktującej warunki wszystkim innym. Może udas się następnym razem? Więc trzeba mącić dalej, i niczego innego się po tej partii spodziewać nie należy.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama