Nowy numer 14/2020 Archiwum

W weekend zaatakuje zima

Przynajmniej w górach. W samych tatrach spadnie nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Temperatura znacznie spadnie w całej Polsce. Na niedzielę meteorolodzy prognozują wszędzie poniżej 10 st. C. W górach powyżej 1000, a być może nawet i 800 m. n. p. m. słupki termometrów mogą nie przekroczyć bariery 0 st. W połączeniu z intensywnymi opadami, jakie nadejdą nad nasz kraj będzie to oznaczało mocny atak zimy nie tylko w Tatrach, ale i wielu innych górskich pasmach na terenie kraju.

Jednak to w najwyższych górach w Polsce opady mogą być najbardziej spektakularne. Może tam przybyć nawet 40-centymetrowa warstwa białego puchu. Bardzo prawdopodobne jest, że dojdzie do ogłoszenia zagrożenia lawinowego. To ważna informacja dla tych, którzy planowali długi listopadowy weekend spędzić w górach. Dotychczas pogoda w Tatrach była zaskakująco piękna jak na listopad i zachęcała do górskich wycieczek (choć w wyższych partiach gór występowały już oblodzenia). Wszelkie znaki na niebie wskazują jednak, że ten weekend będzie w końcu przełomowy i śnieg a z nim zima zagości już na tatrzańskich szczytach na stałe. Warto więc zweryfikować swoje plany turystyczne, gdyż  wyjście w góry w takich warunkach (prócz intensywnych opadów zapowiadany jest bardzo silny wiatr) jest bardzo niebezpieczne.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama