Nowy numer 45/2019 Archiwum

Mieszkanie leczy nogi

Nad mieszkaniem pana Władzia dudnią samoloty. Jemu to nie przeszkadza. Inna to, bezdomna perspektywa...

Kilkunastopiętrowy blok na obrzeżach Warszawy. Chyba VIII piętro. Zwykłe M4. Jeden pokój to jeden człowiek i jedna historia. Historia o głupich wyborach albo złośliwym losie lub jedno i drugie. I potem ciąg dalszy: Misja, terapia, zmiana. Takie to mieszkanie, które nie tylko leczy zranione nogi, ale i serca. A może nawet i same dusze. Z perspektywy VIII piętra i wielu lat bezdomności widać przecież więcej…

Władzio na swoim

Pan Władzio krząta się po kuchni. Kuchnia czysta i ogarnięta, trochę jak perfekcyjnego pana domu. Panów raczej, bo przecież dzieli ją z kolegami – sąsiadami z pokojów. Kotlety dzisiaj klepie pan Władzio, nieduże, cienkie, dobrze przyprawione. Do tego będą ziemniaczki tłuczone i mizeria. Samo dobro domowe.

Z dużego okna widać niemal cały świat, a przynajmniej pół Warszawy. Dzieciaki na placu zabaw wyglądają jak małe ludziki lego. Czyjaś babcia drepce – wraca z zakupów, psy obszczekują się niezbyt przyjaźnie. Życie osiedlowe w pełni. A nad nimi co chwilę latają samoloty, bo niedaleko Okęcie. Startują, lądują. A po drodze mijają mieszkanie Władzia, jakby go pozdrawiały w drodze do wielkiego świata. Hałasu co niemiara robią, warczą i wyją. Ale Władziowi to nie przeszkadza. – Jak mój brat był u mnie w odwiedzinach, to mówił: huk nie do wytrzymania. On by nie mógł tu mieszkać, bo nie wie, co znaczy nie mieć gdzie mieszkać – tłumaczy prosto pan Władzio. – Ja ten szum lubię. Kwestia perspektywy.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama