Nowy numer 45/2019 Archiwum

Palenie Katechizmu?

Czekam więc na propozycję „oświeconych”, by może nie palić, ale na pewno ocenzurować takie księgi jak Katechizm, dokumenty Soboru Watykańskiego II czy też Biblię. Wszak nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!

Są kraje „postępu”, gdzie za publiczne mówienie, że aborcja jest złem, albo delikatne namawianie kogoś, by aborcji nie dokonywał, można zostać skazanym na wysoką grzywnę, a nawet więzienie. Rozumowanie w tym przypadku jest proste jak budowa cepa. Państwo zezwala na aborcję, a zatem nie jest to czyn zły. Jeśli ktoś zatem twierdzi, że aborcja jest zła, to sprzeciwia się obowiązującemu prawu, a ponadto naraża tych, którzy aborcji dokonali lub chcą dokonać, na duży dyskomfort. Do tego lewicowy „postępowiec” doda jeszcze, że krytykowanie aborcji to mowa nienawiści itp.

Z tego wynikałoby, że nauczanie Kościoła, iż „przerwanie ciąży, jak i dzieciobójstwo są okropnymi przestępstwami”, to mowa nienawiści, która sprzeciwia się prawu obowiązującemu w wielu państwach. Taką negatywną ocenę aborcji znajdujemy w soborowej konstytucji „Gaudium et spes” oraz w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Co więcej, skoro aborcja określana jest prawem człowieka, to okazuje się, że Kościół mówiąc o aborcji, iż jest „okropnym przestępstwem”, łamie prawa człowieka. Tego rodzaju liberalno-lewicowy zamordyzm będzie szedł dalej.

We francuskim parlamencie trwają prace nad projektem, by wprowadzić zakaz terapii mającej na celu leczenie z homoseksualizmu. Obowiązującym dogmatem jest bowiem teza, że homoseksualizm nie jest żadną chorobą, a zatem nie można z niego leczyć. Co najwyżej można pomóc komuś, aby w pełni zaakceptował swoją orientację. Ten dogmat stoi w sprzeczności z innym dogmatem, a mianowicie, że człowiek może sobie wybrać, jaką ma płeć i orientację seksualną. No ale logika nie była nigdy mocną stroną lewicowych ideologii.

Zakaz leczenia z homoseksualizmu to jednak nie wszystko. Ideolodzy nowego świata chcą zakazać skłaniania osób homoseksualnych do powstrzymania się od pożycia płciowego. Zdaniem pani Vanceunebrock-Mialon, kiedy ktoś zachęca osoby homoseksualne do życia bez uprawiania seksu, to tym samym mówi im, że współżycie homoseksualne nie jest dobre ani piękne, a to stanowi już przemoc psychologiczną.

Tymczasem w Katechizmie czytamy, że „osoby homoseksualne są wezwane do czystości”. A zatem Katechizm stosuje przemoc. Czekam więc na propozycję „oświeconych”, by może nie palić, ale na pewno ocenzurować takie księgi jak Katechizm, dokumenty Soboru Watykańskiego II czy też Biblię. Wszak nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!•

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • saherb
  18.10.2019 07:14
  Ksiądz Kowalczyk tutaj nieco żartuje, ale niedługo będziemy świadkami tego, o czym napisał. Właściwie pierwsze próby cenzury już są, podobnie wsadzanie do więzień albo wyrzucanie z pracy "za (katolickie) poglądy". Kiedyś "homofob" to był ktoś, kogo uważano za tego, który "nienawidzi" homoseksualistów. Teraz "homofobem" nazywa się kogoś, kogo obrano za cel zniszczenia.
  doceń 9
 • ZawiszaCzarny
  18.10.2019 10:22
  1. Nie ma dowodów na to, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie.
 • ZawiszaCzarny
  18.10.2019 10:23
  2. Są ex homo, dlatego z łatwością możemy dowieść, że orientację można zmienić.
  doceń 1
 • ZawiszaCzarny
  18.10.2019 10:25
  3. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, są pewne uwarunkowania genetyczne 30% i pozostałe czynniki 70%.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama