Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wojenne siostry

Opisane przez Agatę Puścikowską historie sióstr zakonnych walczących z Niemcami i Rosjanami w czasie II wojny światowej to gotowy scenariusz na serial sensacyjny.

Z okładki książki wpatruje się w nas zakonnica. Rysy twarzy przyciągają uwagę. Jest szlachetna, silna i jednocześnie łagodna, znamionująca mocny charakter, niezłomną wolę, ale też siłę płynącą z wiary. Oblicze z okładki dobrze oddaje charakter zakonnic opisanych w książce „Wojenne siostry”, która właśnie ukazała się na księgarskim rynku. Kolejne rozdziały otwierają zdjęcia przedstawianych bohaterek. Choć ich oblicza są różne, kryją w sobie cechy, które można dostrzec w twarzy zakonnicy z okładki.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego