Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kontenery pomocy

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Można wrzucić je do kontenerów oznaczonych logo PCK, a wtedy posłużą innym lub zostaną przetworzone i wykorzystane w inny sposób.

O czym trzeba pamiętać, przekazując w ten sposób potrzebującym nieprzydatną nam już odzież? Co się dzieje z rzeczami wrzuconymi do kontenerów? I czy tylko ubrania można tam umieszczać?

Niech służy innym

Do kontenerów PCK można oddać nieużywane już ubrania, zbędną pościel, ręczniki, obrusy, a także buty i pluszowe zabawki. Powinny być one czyste, poskładane i zapakowane w niewielkie worki. Kontenery są regularnie opróżniane, a wyjęte z nich rzeczy segregowane. Niezniszczone ubrania czy tekstylia, które są w dobrym stanie, trafiają do osób potrzebujących, korzystających z pomocy PCK, albo są sprzedawane sklepom handlującym używaną odzieżą. Rzeczy zniszczone, nienadające się już do użytku przeznaczone są do przetworzenia, np. zostają wykorzystane w cementowniach jako paliwo albo trafiają do firm zajmujących się przeróbką przemysłową tekstyliów. Uzyskane w ten sposób pieniądze PCK przeznacza na pomoc potrzebującym i finansowanie realizowanych przez organizację projektów, np. wspieranie dzieci z rodzin znajdujących się w gorszej sytuacji materialnej czy utrzymanie ośrodków pomocy dla potrzebujących. – O szczegółowym podziale tych środków decydują okręgowe oddziały PCK – informuje Andrzej Antoń, koordynator krajowy Biura Zarządu Głównego PCK.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji