Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzeba tam nieść Ewangelię

– Nie możemy mówić, że Amazonia jest daleko i że poświęcony jej synod nas nie dotyczy. Gra toczy się nie tylko o zielone płuca świata, ale i o wizję Kościoła – podkreśla kard. Cláudio Hummes, kierujący Panamazońską Siecią Kościelną (REPAM). W Watykanie rozpoczyna się Specjalne Zgromadzenie Synodu Biskupów dla Amazonii.

Spotkanie potrwa do 27 października. Jego uczestnicy rozmawiać będą przede wszystkim o ewangelizacji tego rozległego obszaru, ale synod ma także zwrócić uwagę świata na mieszkańców Amazonii i ich problemy, w tym te dotyczące ekologii. – Kościół w Amazonii potrzebuje nowych dróg i nowych rozwiązań – podkreśla sekretarz generalny synodu kard. Lorenzo Baldisseri. Za papieżem Franciszkiem przypomina, że „synod nie jest konferencją lub miejscem zebrań, nie jest parlamentem lub senatem, gdzie wypracowuje się uzgodnienia. Synod jest natomiast wyrazem życia Kościoła, to znaczy Kościoła podążającego razem, aby odczytać rzeczywistość oczyma wiary i z sercem Boga. Jest to Kościół stawiający sobie pytanie o swoją wierność wobec depozytu wiary, który nie jest dla niego muzeum, którego trzeba strzec lub który trzeba ocalić, ale żywym źródłem, z którego Kościół czerpie”.

Reprezentacja Amazonii w Watykanie

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL