Nowy numer 08/2020 Archiwum

Proaborcjoniści próbowali podpalić katedrę w mieście Meksyk

Manifestanci domagajacy się pełnej legalizacji aborcji próbowali przedwczoraj podpalić katedrę w mieście Meksyk. Zapobiegła temu grupa wiernych, policja oraz straż pożarna.

W niektórych meksykańskich stanach aborcja jest dozwolona, w innych - zakazana. Demonstranci domagali się jej pełnej legalizacji. W trakcie ich manifestacji doszło do próby podpalenia jednego z budynków rządowych, a także katolickiej katedry. Wcześniej wierni zorganizowali się poprzez media społecznościowe, by obronić świątynię przed profanacją podobną do tych, jakie miały miejsce w Argentynie czy w Chile. Dzięki nim, a także dzięki policji i strażakom, meksykańską katedrę udało się ocalić.

Metropolita Meksyku abp Carlos Aguiar Retes podziękował im za to na Twitterze. - Kościół kategorycznie odrzuca wszelkie formy przemocowej konfrontacji  między Meksykanami bez względu na to, jak zróżnicowane są ich idee i sposoby myślenia. Brońmy dialogu, tolerancji i miłości bliźniego jako narzędzi do budowania kraju dla wszystkich - napisał abp Aguiar Retes.

« 1 »
 • saherb
  01.10.2019 09:41
  A podobno to Kościół jest ten "opresyjny"...
  doceń 5
 • AWIK
  01.10.2019 09:42
  Jak zwolennicy aborcji siebie nazywają? Tolerancyjnymi, otwartymi, pokojowo nastawionymi do świata? Zwolennicy ideologicznej lewicy, co musi się jeszcze stać żebyście przejrzeli na oczy? KRÓL JEST NAGI!
  doceń 14
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama