Nowy numer 07/2020 Archiwum

Atak na katedrę

Informowaliśmy już o ataku antyklerykałów i proaborcjonistów na katedrę w Buenos Aires. Teraz prezentujemy film z tych wydarzeń.

Napastnicy wykrzykiwali obraźliwe i bluźniercze hasła, rzucali jajkami, usiłowali wtargnąć do świątyni podczas nieszporów. Atak został powstrzymany przez policję, która na prośbę władz kościelnych ustawiła wokół katedry metalowe ogrodzenie. Kościoła broniły też łańcuch wiernych, wołających; „Niech żyje Chrystus Król, niech żyje Maryja Królowa Nieba, niech żyje nasza Ojczyzna”. Podobny atak miał wcześniej miejsce w prowincji argentyńskiej Posadas, gdzie nie udało się zapobiec szkodom, wyrządzonym przez proaborcyjnych aktywistów.

Attack on Cathedral of Buenos Aires
sjalsevac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama