Nowy numer 44/2020 Archiwum

W Broniszewicach powstanie drugi dom dla niepełnosprawnych chłopaków

Znane z internetu i z telewizji dominikanki z Broniszewic (diec. kaliska) zbudują kolejny Dom dla Chłopaków. Powstanie w sąsiedztwie tego otwartego w zeszłym roku. Zamieszkają w nim niepełnosprawni podopieczni. Budowę ma sfinansować tajemniczy darczyńca.

W miniony piątek siostry nabyły działkę znajdującą się po drugiej stronie ulicy, przy której działa dotychczasowa placówka. Jeszcze w tym miesiącu mają się zacząć prace budowlane. Całość ma być gotowa za rok. W nowym domu zamieszka 12 podopiecznych - ciężko niepełnosprawnych chłopców.

- Od otwarcia Domu dla Chłopaków we wrześniu ubiegłego roku odbierałyśmy codziennie kilka telefonów z prośbą o przyjęcie. I musiałyśmy odmawiać - mówi serwisowi gosc.pl s. Tymoteusz Gil.

Pojawił się jednak tajemniczy darczyńca, który zadeklarował, że pokryje całość kosztów budowy nowego domu. Postawił przy tym następujące warunki: że jego tożsamość pozostanie publicznie nieznana i że będzie on jedynym finansującym budowę.

Jak mówi s. Tymoteusza, w nowym domu zamieszkają dotychczasowi lokatorzy Domu dla Chłopaków, a na zwolnione przez nich miejsca zostaną przyjęte kolejne niepełnosprawne dzieci.

Oto fejsbukowy wpis, w którym siostry poinformowały o swoim nowym nabytku i związanych z nim planach:

Przeczytaj też o pierwszej inicjatywie sióstr z Broniszewic:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama