Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Przetwory na zimę z jarzyn

O słodkich przetworach pisałam ostatnio, teraz czas na wytrawne. Co można zrobić z warzyw, aby jesienią i zimą wzbogacały nasz jadłospis?

Warzywa, grzyby, a nawet niektóre owoce są cennym surowcem, który można wykorzystywać do różnego rodzaju domowych przetworów. Choć pasteryzacja czy długotrwałe podgrzewanie powodują utratę większości cennych witamin i innych składników odżywczych, to przynajmniej wiemy, co zawierają przygotowywane przez nas słoiki. Dzięki temu można uniknąć sztucznych konserwantów, dodatków, ulepszaczy smaku, koloru i aromatów. A to już wielki plus i nagroda za poświęcony w kuchni czas. Do tego domowe przetwory mogą mieć różny skład i zestaw przypraw, a czasem nawet zaskakiwać połączeniem smakowym. Oprócz pasteryzacji do wyboru jest jeszcze kilka innych sposobów, aby zachować niektóre smaki późnego lata na jesień i zimę. Jakie to sposoby?

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL