Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Dlaczego płonie?

Czy głos Kościoła w Ameryce Południowej, będący także głosem ludu, zdoła powstrzymać bezduszną machinę biznesu niszczącego Amazonię?

Narastające od połowy sierpnia pożary w Amazonii, zwizualizowane na mapie Ameryki Południowej, pokrywają olbrzymie pole – porównywalne z tym, jakie na mapie Europy zajmuje Francja. Nie znaczy to jednak, że cały ów obszar płonie. Nie mamy tu bowiem do czynienia z jednym pożarem, ale z wieloma, często niezależnymi od siebie skupiskami ognia. Mimo to problem jest olbrzymi. Dotyczy przede wszystkim Brazylii i Boliwii, ale w mniejszym stopniu także Peru i Paragwaju. Według COICA, organizacji skupiającej rdzennych mieszkańców dorzecza Amazonki, w ciągu 18 dni swoje domostwa utraciło ponad 100 tys. rdzennych mieszkańców tych terenów.

A jednak się pali

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji