Nowy numer 42/2019 Archiwum

5 spraw, o których warto pamiętać planując urlop z dziećmi w górach

Na co zwrócić uwagę planując wyjazd? Jak cieszyć się górami razem ze zmęczonym kilkulatkiem?

4. Tereny przygraniczne? Wyrób dziecku dowód osobisty!

 

5 spraw, o których warto pamiętać planując urlop z dziećmi w górach   Widok na Ścieżkę w Koronach Drzew na Słowacji. Rafal Stanczyk / CC 2.0

Zasadniczo wiele polskich miejscowości górskich to tereny przygraniczne. Często po drugiej stronie granicy, czy to na Słowacji czy w Czechach, możemy znaleźć piękne i łatwe do przebycia tereny górskie lub atrakcje turystyczne. Przykłady pierwsze z brzegu to Skalne Miasta w czeskich Sudetach lub ścieżka nad koronami drzew w słowackim Ždiarze. Pamiętaj jednak, że udając się poza granice kraju powinieneś mieć ze sobą paszport lub w dowód osobisty. Twoje dziecko również. Wyrobienie pierwszego dowodu jest bezpłatne i trwa kilka tygodni. W razie wycieczki w czeskie i słowackie góry konieczne jest również ubezpieczenie na wypadek akcji ratunkowej (w Polsce nie ma takiego wymogu).

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

  • spe
    08.08.2019 17:36
    Osobiście bałbym się jednak zbyt małe dzieci spławiać Dunajcem, bo w razie wypadki dziecko musi sobie choć chwilę samo poradzić w kapoku. I druga sprawa z tym związana, gdy ostatnio byłem na takim spływie, to niestety uszy puchły od przaśnych kawałków, więc i starsze dzieci niekoniecznie... ;)
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji