Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Mam na imię Meriam"

Z cyklu: jaką książkę warto przeczytać?

"Mam na imię Meriam" Antonelli Napoli to książka o kobiecie, która stała się symbolem, choć wcale tego nie chciała. To historia chrześcijanki, która za obronę wiary była gotowa nawet na śmierć.

Z dnia na dzień jej nieznana do tej pory rodzina postanowiła zagarnąć wszystko co miała, a wystarczyło tylko oskarżyć ją, że wyrzekła się islamu. Jej męża traktowano jak kochanka, który zwiódł ją na manowce.

To historia także o ludziach, którzy stanęli na głowie, by ją uwolnić. Ta kobieta pokazała światu, ile Bóg zdziałał w jej życiu. Czuła na każdym kroku, że jej nie opuści. Choć spędziła miesiące w więzieniu z małym synkiem, choć rodziła skuta w łańcuchy swoją córkę, ufała. 

Książkę czyta się lekko, niczym najlepszą historię szpiegowską, ale ta historia wydarzyła się naprawdę. I dotyka serca. 

Po jej przeczytaniu człowiek ma ochotę dziękować, że może spokojnie wyznawać wiarę, że nie grozi mu kara śmierci za to, że wierzy w Chrystusa. 

Ta książka pokazuje, jak dzielne są matki, jak dzielne są kobiety, które z całych sił chwytają się Boga. 

To świadectwo, które daje do myślenia. 

Polecam na letnie wieczory. 

 

« 1 »

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest świecką salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos