Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie umiesz się modlić? Nie przejmuj się

Masz wrażenie, że mówisz do Boga, a odpowiada Ci pustka? Mamy na to receptę.

Kiedy Dawid ruszał do walki z Goliatem, król Saul ofiarował mu swoją wspaniałą zbroję. Dawid założył ją, ale nie mógł w niej zrobić kroku. Marcin Jakimowicz dostrzega w tym metaforę modlitwy. Posłuchajcie kolejnego fragmentu jego konferencji "Alleluja i do tyłu", bo jego rada może pomóc Wam poradzić sobie z błędami, które często popełniamy.

"Pali się!" - cała rozmowa Marcina Jakimowicza z Donaldem Turbittem

Doświadczenie milczenia Pana Boga jest bliskie każdemu: liderom wspólnot, osobom konsekrowanym czy nawet wielkim świętym. A kiedy na modlitwie próbujemy udawać, zakładać cudzą zbroję, "wchodzić w nie swoje buty", problem może się tylko pogłębić.

O tym, jak radzić sobie z problemami na modlitwie, przeczytasz także w najnowszym numerze "Gościa" (29/2019).

Marcin Jakimowicz, dziennikarz "Gościa" i lider wspólnoty, która od 30 lat modli się w Katowicach, przekonuje podczas konferencji "Alleluja i do tyłu", że nie trzeba na siłę starać się dokonywać wielkich rzeczy. Ważne są drobiazgi, codzienne sprawy, z pozoru błahe i niepozorne. Chociażby historia króla Dawida pokazuje, jak Bóg dokonuje wielkich rzeczy przy pomocy słabych ludzi.

Więcej tutaj:

 

Zapraszamy również do korzystania z naszej wakacyjnej pomocy modlitewnej: wybranych modlitw w wersji audio

Nagranie konferencji "Alleluja i do tyłu" jest już dostępne w sprzedaży w sklepie Gościa Niedzielnego i na stronach wydawnictwa RTCK.


Zamów tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji