Nowy numer 42/2019 Archiwum

Marcin Jakimowicz: Alleluja i... do tyłu

Czy zmywanie naczyń, układanie krzeseł może mieć w rzeczywistości duchowej kosmiczne znaczenie?

Hasło "Alleluja i do przodu" w Polsce znają wszyscy. - Ja też bardzo często używałem tej narracji - przyznaje Marcin Jakimowicz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", Lider Diakonii Świętej Rodziny – wspólnoty, która od 30 lat modli się w Katowicach i prezes fundacji „Wszystko nowe”. Jak przekonuje, zanim zacznie się mówić o mocy Bożej, trzeba zobaczyć, co zrobił Bóg i dlaczego wykonał krok "do tyłu".

Wyjaśnienie m.in. tej "zagadki" znalazło się na najnowszej produkcji wydawnictwa RTCK "Alleluja i do tyłu". Posłuchaj fragmentu "Pomysł Jezusa na niebo" udostępnionego nam dzięki uprzejmości wydawcy.

- Idź, zanieś ser, poukładaj krzesła przed spotkaniem wspólnoty, wytrzyj naczynia. Może przy okazji zabijesz olbrzyma? - zastanawia się Marcin Jakimowicz.

Udowadnia, że chociaż nas często pociąga to, co wielkie, spektakularne, nadające się na pierwsze strony gazet, to Bóg często staje wobec takich rzeczy w opozycji. On na miejsce narodzin swego Syna wybrał niepozorną grotę w Betlejem, a w historii zbawienia często posługiwał się ludźmi słabymi, przerażonymi, zakompleksionymi.

Rozmowa z siostrą Zosią, małą siostrą Jezusa:

Te historie napełniają optymizmem, bo pokazują, że w świecie zafascynowanym tabelkami, statystykami, wynikami jest jeszcze coś, co pozwala nam odetchnąć od ciągłej walki, śrubowania wyników i podnoszenia poprzeczki. Pokazują, że jak mówiła św. Teresa z Ávila, "Ja i Bóg stanowimy większość". Wszystko jest możliwe, gdy Jemu oddamy naszą biedę.

Nagranie konferencji będzie dostępne w sprzedaży od 17 lipca, ale już teraz można składać zamówienia w sklepie Gościa Niedzielnego i na stronach wydawnictwa RTCK.

Nieoczekiwana zmiana miejsc - M. Jakimowicz "Alleluja i do tyłu" fragmenty
RTCK TV

 


Zamów tutaj:

 

Mencel, Pospieszalski, Badeni, Knabit... i wielu, wielu innych. Przeczytaj niezwykłe wywiady Marcina Jakimowicza publikowane w "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

  • pogodzona
    20.07.2019 09:58
    Brzmi bardzo zachęcająco. Ale dlaczego strona, na której można złożyć zamówienie, nie istnieje? (tak przynajmniej wygląda rezultat kilkakrotnego dostania się tam przed chwilą)
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji