Nowy numer 42/2019 Archiwum

Myślisz, że masz zadanie nie do wykonania? Posłuchaj tego!

Bóg odpowiada na nasze lęki - przekonuje Marcin Jakimowicz. Ta historia pokazuje, jak z po ludzku beznadziejną sytuację zamienił w wielkie zwycięstwo.

Jeśli czasem wydaje Wam się, że nie jesteście w stanie sprostać zadaniom, jakie stawia przed Wami Bóg, musicie posłuchać tej historii. Marcin Jakimowicz, nasz redakcyjny kolega, lider Diakonii Świętej Rodziny – wspólnoty, która od 30 lat modli się w Katowicach, nagrał dla wydawnictwa RTCK konferencję audio pt. "Alleluja i do tyłu". Przekonuje w niej, że nawet jeśli wydaje nam się, że to, czego wymaga od nas Bóg, jest ponad nasze siły, nie powinniśmy wpadać w panikę. Tak naprawdę mamy za sobą najpotężniejsze wsparcie. Posłuchajcie tej historii, a zrozumiecie:

Ta i inne podobne historie, które znajdziecie w konferencji "Alleluja i do tyłu", napełniają optymizmem, bo pokazują, że w świecie zafascynowanym tabelkami, statystykami, wynikami jest jeszcze coś, co pozwala nam odetchnąć od ciągłej walki, śrubowania wyników i podnoszenia poprzeczki. Pokazują, że jak mówiła św. Teresa z Ávila, "Ja i Bóg stanowimy większość". Wszystko jest możliwe, gdy Jemu oddamy naszą biedę.

Nagranie konferencji jest dostępne w sprzedaży od 17 lipca, ale już teraz można składać zamówienia w sklepie Gościa Niedzielnego i na stronach wydawnictwa RTCK.

Nieoczekiwana zmiana miejsc - M. Jakimowicz "Alleluja i do tyłu" fragmenty
RTCK TV

Posłuchaj także tego:


Zamów tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji