Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji w USA

W „Amerykańskiej Częstochowie” (Doylestown, PA) rozpoczął się Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji. Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy Amerykańskiej Polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Po Niemczech, Anglii i Francji to kolejny polonijny kongres zorganizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Tym razem gospodarzami są ojcowie paulini, którzy od 1955 roku gromadzą środowiska polonijne z całych Stanów Zjednoczonych w sanktuarium Czarnej Madonny, otaczając Polaków duchową opieką.

Kongres rozpoczął się czwartkowym spotkaniem dla księży, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty z czterech stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pensylwani oraz Michigen. Od piątku do niedzieli potrwa otwarte spotkanie dla wszystkich, którym na sercu leży ewangelizacja. Podczas kongresowych spotkań towarzyszyć uczestnikom będzie drugi i dziesiąty rozdział Dziejów Apostolskich. Konferencje wygłoszą: Abp Grzegorz Ryś, o. Krzysztof Czerwionka, zmartwychwstaniec, o. Jacek Dubel, redemptorysta, ks. Michał Olszewski, sercanin, Antoni Tompolski. Warsztaty poprowadzą: Iwona i Andrzej Grzeszuk, Karol Sobczyk i Marek Filar. Kongres można śledzić na profilu amerykańskiej Częstochowy pod adresem: https://www.facebook.com/american.czestochowa/

Ten polonijny kongres staje się niejako preludium do V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie, który odbędzie się w dniach od 24-27 października 2019 r. w Gnieźnie. Tematyką gnieźnieńskiego spotkania będzie rodzina. Można śledzić stronę nowaewangelizacja.org, gdzie na bieżąco umieszczane są wszystkie informacje na temat wydarzeń, którym patronuje Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama