Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomocne w podróży

Można spotykać ludzi otwartych na turystów, zwiedzać miejsca nieopisane w przewodnikach czy próbować regionalnych przysmaków. Wystarczy mieć w smartfonie odpowiednią aplikację.

Są wśród nich te przydatne dla osób otwartych na towarzystwo innych oraz takie, które pozwalają lepiej zorientować się, gdzie jesteśmy czy znaleźć warte poznania atrakcje turystyczne. Wszystkie są pomocne w podróży, dlatego warto je przetestować, a w razie potrzeby – wykorzystać.

Noclegi

Jednym z najpopularniejszych serwisów, dzięki którym można zarezerwować hotele, pensjonaty, a nawet mieszkania, jest booking.com. Dostępna tam baza noclegowa obejmuje praktycznie cały świat. Spory wybór standardów, cen i lokalizacji pozwala zaplanować pobyt w wymarzonym miejscu. Podobne usługi oferuje Trip Advisor, dzięki któremu można też zorientować się, jakie atrakcje znajdują się w okolicy. Dotyczy to nie tylko zabytków, ale również restauracji czy barów. W obu przypadkach przy wyborze bazy noclegowej bardzo pomocne są opinie innych ludzi, którzy korzystali już z opisywanych usług. Rezerwacja odbywa się bez komplikacji i jest pewna, gdziekolwiek byśmy się wybierali. Szczególnie dotyczy to miejsc cieszących się dobrą opinią podróżujących.

Inną popularną formą rezerwowania noclegów jest aplikacja Airbnb. Dzięki niej można wynająć mieszkanie nawet na dłuższy czas w miejscu, które nas interesuje. Plusem tego typu rezerwacji jest różnorodność lokali wraz z wyposażeniem. Często korzystający z mieszkania ma dostęp do kuchni, co obniża koszty podróży. Ten sposób rezerwacji miejsc sprawdza się przy wynajmowaniu mieszkań na dłuższy czas. Minusem jest możliwość odwołania rezerwacji przez właściciela. I choć zdarza się to rzadko, trzeba się z tym liczyć, jeśli taka opcja jest zaznaczona na stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama