Nowy numer 24/2019 Archiwum

Gorąca posada

Theresa May miała stać się drugą Margaret Thatcher, a poległa w boju o brexit. Wielka Brytania jest osłabiona jak nigdy w powojennej historii.

To miało być modelowe opuszczenie Unii Europejskiej. Liczono na zawarcie porozumienia. Osiągnięto je, ale bez akceptacji brytyjskiego parlamentu. Negocjacje były burzliwe, umowę kilkakrotnie wyrzucano do kosza i z niego wyciągano…

Theresa May poległa w boju o cywilizowany brexit. Wzięła na siebie zadanie, którego realizacja przerosła jej możliwości. Zostawiła półotwarte drzwi, których nikt nie potrafi domknąć. Przyznała się do porażki, gdy łamiącym się głosem zapowiedziała swoją rezygnację.

Głowy w piasek

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji