Nowy numer 24/2019 Archiwum

Technologiczna zimna wojna

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei kolejny raz padł ofiarą zaostrzającej się wojny handlowej na linii Chiny–USA. W tym starciu wagi ciężkiej poszkodowana będzie cała światowa gospodarka.

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie o zakazie dostarczania przez amerykańskie firmy komponentów do zagranicznych przedsiębiorstw zagrażających bezpieczeństwu narodowemu. Największą ofiarą nowego prawa jest Huawei. Odcięcie telefonów komórkowych tej marki m.in. od dostarczanego przez Google systemu Android i aplikacji z serwisu Google Play oznacza niechybne załamanie się sprzedaży na wielu rynkach.

Operatorzy komórkowi w Wielkiej Brytanii i w Japonii momentalnie wstrzymali zamówienia nowych smartfornów z serii Mate 20. Na dłuższą metę stracą jednak wszyscy: amerykańscy dostawcy podzespołów do Huawei, Europa, która kolejny raz będzie musiała dokonać arcytrudnego wyboru, po czyjej stronie się opowiedzieć, i wreszcie cały świat, nad którym może zapaść „cyfrowa żelazna kurtyna”.

Stracą wszyscy

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji