Nowy numer 24/2019 Archiwum

Wolimy niebo!

Już 25 czerwca na Świętej Górze w Gostyniu rozpoczną się Dni Młodych Paradiso 2019. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

Setki młodych ludzi zgromadzonych na polu namiotowym nieopodal Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej. Modlitwa, świadectwa, rozmowy z biskupami, koncerty i warsztaty. Wszystko po to, aby przebywać z innymi, doświadczyć obecności Boga, odkryć swoje powołanie. – Dla mnie to najlepszy sposób na rozpoczęcie wakacji – mówi „Gościowi” 20-letni Franciszek Arciszewski, który już po raz trzeci będzie uczestniczył w wydarzeniu organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej i Kongregację Oratorium św. Filipa Neri.

Omodlony klimat

Historia Paradiso jest związana ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Biorący w nich udział ks. Arkadiusz Szady był zachwycony ogromną liczbą ludzi, którzy uczestniczyli w rekolekcjach organizowanych w ramach wydarzenia. – Zastanawiałem się, w jaki sposób przenieść to na grunt diecezjalny. Zależało mi na tym, żeby młodzi mieli przestrzeń do rozmowy o Bogu, a przy okazji rozwijali swoje zdolności i uczestniczyli w fajnych wydarzeniach kulturalnych – mówi duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji