Nowy numer 14/2020 Archiwum

Oświadczenie marianów ws. oskarżeń wobec ks. Makulskiego

Zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Eugeniusz Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej - czytamy w przekazanym KAI oświadczeniu Zgromadzenia Księży Marianów.

Komunikat odnosi się do zarzutu molestowania seksualnego nieletnich przez ks. Makulskiego, sformułowanego w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Poniżej publikujemy tekst oświadczenia Zgromadzenia Księży Marianów w związku z upublicznieniem filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu":

"Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej".

« 1 »

Polecamy

 • Owszem
  13.05.2019 20:19
  Serce mi pęka.
  doceń 9
 • Anna Panna
  13.05.2019 22:08
  Kiedy mleko się wylało, biskupi płaczą krokodylimi łzami, biadolą i przepraszają. Teraz już codziennie przepraszają. A 5-6 lat temu z nadętymi minami grzmieli, że to "atak na Kościół". Niedobrze się robi. Od tego obrzydliwego ZAKŁAMANIA niedobrze się robi.
  doceń 26
 • Katarzyna
  14.05.2019 00:35
  Nie rozumiem jednego: dlaczego ksiądz, któremu udowodniono przestępstwo pedofilskie, nie trafia do więzienia? To prawo karne nie jest jednakowe dla wszystkich?
  doceń 23
 • jerzy 08
  24.05.2019 12:08
  A czy ktoś wniósł akt oskarżenia? Jak by to był jakiś rabin czy albo gej czy inny ktoś to by ludzie krzyczeli, że przecież film to żaden dowód itp...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama