Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nawet miliard złotych na nowe auto z Gliwic

Polska motoryzacja może wypracować nową specjalizację: produkcję samochodów dostawczych - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje "Rzeczpospolita", należąca do PSA fabryka Opla w Gliwicach rozpocznie produkcję dużych aut dostawczych z końcem 2021 r. Docelowo z taśm ma zjeżdżać 100 tys. pojazdów rocznie. Będą to auta klasy Peugeota Boxera lub Citroena Jumpera - może to być nowa generacja któregoś z tych samochodów lub zupełnie nowy model.

Rozbudowa zakładu rozpocznie się w tym roku. Przed zimą muszą się zakończyć roboty ziemne. Trzeba wybudować dodatkowe hale, w tym nową lakiernię. PSA nie podaje wartości całej inwestycji, ale można szacować, że nakłady na dostosowanie Gliwic do nowej produkcji sięgną 200-250 mln euro. Zwiększy się zatrudnienie, choć będzie to zależało od popytu na nowy samochód - pisze gazeta.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama