Nowy numer 27/2020 Archiwum

Miłość Boga jest logiczna, a ludzka?

Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne. J 3,35

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży nad nim wisi.


Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne. J 3,35

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Ewangelia jest bardzo logiczna i konsekwentna. Bóg Ojciec myśli o Synu jak o kimś, komu wszystko powierza, komu przekazuje wypracowane zaufanie i wszelkie dobra. To prawidłowy kierunek każdej relacji. I jeżeli bardziej przypatrzymy się opisowi św. Jana, zobaczymy w nim klucz do budowania naszych ludzkich relacji. Ewangelia to znakomita szkoła dobrej komunikacji. Pod jednym warunkiem, że niczego w tym przekazie nie zmienimy. Że nie będziemy odrywali Ojca od Syna, Boga od człowieka. Miłość Boga jest logiczna. Ludzka?... Można pisać poradniki, prowadzić kursy, ale jeżeli postawimy tylko na to, co ludzkie, nie zbudujemy dobrej relacji, takiej, jaką ma Ojciec Bóg z Synem Bożym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama