Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papież blisko Francji

Ojciec Święty podobnie jak chrześcijanie na całym świecie jest w szoku po dramacie, jaki przeżyła ubiegłej nocy francuska stolica. Ogromny pożar strawił dach katedry Notre-Dame. Na szczęście, jak wynika z pierwszych oględzin, sama struktura świątyni pozostała nienaruszona.

Franciszek był na bieżąco informowany o sytuacji w Paryżu i modli się za wszystkich, którzy zostali dotknięci tą tragedią – zapewnia watykański rzecznik Alessandro Gisotti.

“Papież Franciszek jest blisko Francji. Modli się za francuskich katolików, mieszkańców Paryża, którzy są w szoku po tym strasznym pożarze, który dotknął katedrę Notre Dame. Wie, że jest ona ważnym symbolem chrześcijaństwa nie tylko dla Francji, ale też dla całego świata. Zapewnia o swych modlitwach wszystkich, którzy stawiają czoła tej tragedii – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Wierzymy, że ta katedra nadal pozostanie symbolem wiary katolickiej, i, jak stwierdzili francuscy biskupi, będzie ona miejscem, w którym w ważnych momentach dziejów Francji mogą się spotkać wszyscy Francuzi, zarówno wierzący, jak i niewierzący.”

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL