Nowy numer 31/2020 Archiwum

Szydło: Będziemy się chcieli włączyć się w odbudowę Notre Dame

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zaangażujemy się w odbudowę katedry Notre Dame. Będą różne możliwości włączenia się w pomoc - powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier była pytana w TVN24, czy polski rząd złoży ofertę, choćby symbolicznej pomocy w odbudowie Notre Dame.

"Pan premier zapowiedział, że będziemy się chcieli zaangażować w tę odbudowę, że jest to obowiązek wszystkich Europejczyków" - powiedziała wicepremier.

Oceniła, że za tymi słowami pójdą jakieś konkretne propozycje. "W tej chwili będziemy czekać na sygnał prezydenta Francji. Prezydent Macron zapowiedział, że katedra będzie odbudowana. Na pewno będziemy chcieli się włączać. To nie jest tylko kwestia rządu, ale będą się też włączać ludzie" - dodała.

Wskazała, że pewnie będą różne możliwości włączenia się w pomoc. "Tu też chodzi o pewien symbol, o wsparcie. Katedra Notre Dame to symbol chrześcijańskiej Europy. To ważne, abyśmy się w tej odbudowie wszyscy połączyli" - powiedziała.

Poniedziałkowy pożar w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame wybuchł gwałtownie, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama