Nowy numer 43/2020 Archiwum

Miłosierdzia nigdy za wiele

Bądźcie miłosierni. Łk 6, 36

Łk 6, 36-38

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Bądźcie miłosierni. Łk 6, 36

 

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Jeśli ktoś miał problem z wybraniem postanowienia na Wielki Post, to zapraszam jeszcze raz do wersetów dzisiejszej Ewangelii. Wszystko ważne i wszystko wymagające. Byłoby idealnie, gdyby te 40 dni było dla nas tylko rozgrzewką, a później te „wymagające” postanowienia stały się czymś naturalnym. Stać nas na to, razem z Nim, inaczej by o to nie prosił. Jezus ostrzega, abyśmy trzymali się konkretnego postępowania z bliźnim. Ponadto mamy być miłosierni jak nasz Ojciec, czyli inaczej – nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy Ty i ja byli miłosierni jak sam Bóg. Nie ma się czego obawiać, nie przesadzimy z miłosierdziem. Skoro mamy go używać na wzór Stwórcy, to znaczy, że jest nieskończenie wielkie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama