GN 19/2022 Archiwum

Trondheim nieszczęśliwe dla polskich skoczków

W konkursie zdecydowanie najlepiej skakał Ryoyu Kobayashi, który odniósł 12. zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie. A jak skakali Polacy?

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim nie był dla Biało-Czerwonych udany. Słabiutko wypadli Paweł Wąskim i Stefan Hula, którzy zajęli miejsca w ostatniej dziesiątce i nie zakwalifikowali się po krótkich skokach do serii finałowej. Pierwszy z nich lądował na 114 m, a drugi osiągnął odległość 116,5 m. 

W drugiej serii znalazło się 4 reprezentantów Polski, ale i oni niczym szczególnym w pierwszych skokach nie błysnęli. W przerwie konkursu Dawid Kubacki zajmował dalekie 28. miejsce, a Jakub Wolny, Kamil Stoch i Piotr Żyła byli sklasyfikowani w drugiej dziesiątce. Liderem po pierwszej serii był znakomity Ryoyu Kobayashi, a w pierwszej trójce znaleźli się jeszcze kończący tego dnia karierę w PŚ Andreas Stjernen i młody Słoweniec Timi Zajc. 

Druga seria przebiegła dla Polaków lepiej. Najpierw Dawid Kubacki przypomniał, że potrafi w drugim skoku zanotować wysoki awans. Lądowanie daleko za 130. metrem pozwoliło mu ostatecznie zająć 18. lokatę w konkursie. Jedno miejsce przed Kubackim konkurs ukończył Kamil Stoch. Jakub Wolny awansował z 18. na 13. miejsce, a najwyżej sklasyfikowany została Piotr Żyła, który zajął 11. pozycję. 

Zwycięstwo z ponad 10 punktową przewagą wywalczył Kobayashi, drugą pozycję obronił Andreas Stjernen, a na podium wskoczył znakomity w ostatnich konkursach Stefan Kraft. 

W piątek skoczkowie przenoszą się na mamucia skocznie w Vikersund.

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się