Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cenzura na uczelni?

Dziekan odwołał wykład, rektor przywrócił – wykład dziś w innym miejscu.

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miał się odbyć wykład dr. Tymoteusza Zycha pt. „Prawne aspekty ochrony rodziny w szkołach, urzędach i instytucjach kultury”. Inicjatywa zorganizowania wykładu wyszła od studentów. Dziekan wydziału wydał odpowiednią zgodę, po czym… odwołał ją, nie podając przyczyny.
Dr Tymoteusz Zych jest pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, laureatem nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – ale też członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Czy ta ostatnia okoliczność była powodem cenzury, można się tylko domyślać.
Rzecznik uczelni Małgorzata Rybczyńska odrzuca zarzut cenzury: „Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM nie miał pełnej informacji dotyczącej planowanego wykładu, co wzbudziło  jego niepokój” – tłumaczy.
– Trudno o większy absurd – odpowiada na to Tymoteusz Zych. Zwraca uwagę na fakt, że dziekan wydał przecież zgodę z pieczątką. Jeśli nabrał wątpliwości, mógł w każdej chwili sięgnąć do dokumentu opisującego treść wykładu. Miał też możliwość wyjaśnić w każdej chwili wszelkie niejasności. – Przekazałem dziekanowi numer swojego telefonu, co więcej – sam do niego dzwoniłem, ale bez skutku – mówi dr Zych.
Wykład mimo wszystko się odbędzie, jednak w innym miejscu – na Wydziale Teologicznym UAM. Dzięki zaangażowaniu sekretarza stanu z Ministerstwa Nauki, zgodę wydał rektor poznańskiej uczelni.

Dla zainteresowanych:
Dr Tymoteusz Zych – „Prawne aspekty ochrony rodziny w szkołach, urzędach i instytucjach kultury”. Środa 13 marca, o godzinie 18:00 na Wydziale Teologii UAM w Poznaniu, ul. Wieżowa 2/4; sala nr 103 w budynku A. Wstęp wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • SGGW
  14.03.2019 01:43
  Dziekan bez nazwiska ?
  doceń 5
 • albert
  14.03.2019 09:40
  Wszyscy stosują cenzurę! Spotkałem tylko jeden portal, który w stosunku do mnie nie zastosował cenzury, ale ten portal już nie prowadzi dyskusji. Gość usunął już mnóstwo moich wpisów. Cenzura powinna być, nawet na uniwersytetach, ale ona powinna dotyczyć jedynie wulgarności, obsceniczności i oskarżeń bez uzasadnienia.
  doceń 14
 • nick
  14.03.2019 10:15
  Dla porównania - na UW była swego czasu organizowana prelekcja o queerze, bodaj na wydziale amerykanistyki.
  doceń 4
 • Cristobal Polon
  14.03.2019 10:41
  Nawracajmy się.... WSZYSCY .....
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL