Nowy numer 11/2019 Archiwum

Krzyk o facetów

Mężczyznę poznaje się głównie po tym, jak traktuje kobietę.

Józef z Nazaretu. Często malują go z lilią. Jakieś niemęskie to takie… Owszem – przy założeniu, że chodzi o kwiat, nie o symbol. Józef jednak raczej nie miał zwyczaju paradować z lilią w ręku, za to z pewnością często widywano go z siekierą w garści. A lilia? Owszem, miał lilię – zachwycającą, najpiękniejszą na świecie. Maryję, swoją żonę.

Dzieci bezdzietnego

Mąż Dziewicy i ojciec Syna Bożego – wydawałoby się, że ani to prawdziwy mąż, ani prawdziwy ojciec. Bo nie „biologiczny”. Bo „genów nie przekazuje”. A jednak Józef z Maryją i Jezusem tworzą Świętą Rodzinę, ideał małżeństw i ideał rodziców.

Dziwne? Powiedzmy sobie uczciwie: biologicznym ojcem to każdy głupi może być. Żeby dziecko spłodzić, nie trzeba żadnych kwalifikacji moralnych, nie trzeba być żadną osobowością. Tymczasem świat rozpaczliwie potrzebuje ojców duchowych. Takich, którzy wychowają dzieci, niekoniecznie biologiczne, na wieczność, a nie na tych parę lat ziemskiego bytowania. Trudno biologicznemu ojcu być ojcem duchowym dla dziecka, jeśli nie jest duchowym mężem dla żony. Józef nie był ojcem biologicznym, ale był duchowym ojcem. I był duchowym mężem. Dlatego jego potomstwo zaludnia ziemię, a co ważniejsze – niebo.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Krytyczny
    17.03.2019 12:14
    Pan FK nie ma żadnych kwalifikacji moralnych, aby rozprawiać o czyjejkolwiek moralności. Można sięgnąć do jego wcześniejszych "arcydzieł" pełnych bezrozumnego hejtu i pogardy, ale po co?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji