Nowy numer 11/2019 Archiwum

Mały Watykan w Ariccii

Podrzymska Ariccia na tydzień staje się małym Watykanem. Wielkopostne rekolekcje odprawia tam papież wraz z kardynałami i biskupami z Kurii Rzymskiej. Jadą na nie wspólnie… autokarem i każdy sam płaci za swój pobyt.

Dla papieża to czas modlitwy, a nie dyskusji. Nawet w czasie posiłków przy stole rzadko się odzywa – mówi ks. Olinto Crespi z ośrodka paulistów w Ariccii, w którym Franciszek już po raz szósty odprawia rekolekcje. Mówi się, że to miejsce zareklamowali Franciszkowi gwardziści szwajcarscy. On sam przed wyborem na Stolicę Piotrową nigdy tam nie był.

Watykańskie rekolekcje

Dostępne jest 4% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji