Nowy numer 15/2020 Archiwum

USA: Będą mordować noworodki

Senat Stanów Zjednoczonych nie przegłosował ustawy zabraniającej dzieciobójstwa noworodków urodzonych pomimo zabiegów aborcyjnych.

Ustawa broniąca ocalonych z aborcji zakładała, że dzieci, które narodzą się żywe otrzymają taki sam poziom opieki, jak każde inne dziecko na tym etapie rozwoju. Aby ustawa została przyjęta potrzeba było 60 głosów, zabrakło siedmiu.

„Nie powinno być ustawy łatwiejszej do przegłosowania niż ta, która jasno stwierdza, że zabijanie noworodków jest złe i nie powinno być tolerowane” – napisał w oświadczeniu abp Joseph F. Naumann, przewodniczący komisji ds. obrony życia przy amerykańskim episkopacie. „To, że jeden z senatorów, a co dopiero 44, głosowało przeciw tej ustawie powinno nas przerażać i bulwersować” – dodaje ordynariusz Kansas City.

Hierarcha wzywa również do zdecydowanej akcji politycznej. Jak mówi, większość Amerykanów wspiera tę ustawę, która blokuje rozszerzenie praktyki zabijania nienarodzonych na mordowanie noworodków. „Musimy domagać się sprawiedliwości dla tych niewinnych dzieci” – czytamy w oświadczeniu.

« 1 »

Polecamy

 • arek
  28.02.2019 22:23
  A czy kapelan wojskowy, który wysyła żołnierzy by mordowali innych, jest chrześcijaninem? A ci żołnierze. A rodzice tych żołnierzy? A wy, którzy na te wojny w żaden sposób nie reagujecie, ale za to kamienie na matki rzucać. Bo przecież wy święci jesteście.
 • Katolik k
  01.03.2019 06:05
  nie ubolewajcie nad USA bo w Polsce jest tak samo.Nie dosc,ze aborcja to jeszcze i nienawisc rasowa czy narodowa a narod podzielony na sorty a gadacie,zescie sa katolikami.Strasznie obludni jestescie.Swiat chcecie naprawiac byle nie u siebie cokolwiek zobaczyc.
 • Stanisław_Miłosz
  01.03.2019 09:38
  Stanisław_Miłosz 28.02.2019 21:42
  Aborcja poaborcyjna: dziabnąć tasakiem bo robal jeszcze się rusza.

  PS. Co jest? Dlaczego usunięto? Że obrazowo? A plakaty prolife z abortowanymi dziećmi nie są dosadne? Już kilka miesięcy temu pisałem, że idzie aborcja pourodzeniowa. Od zawsze, gdy tu się udzielam jestem przeciw aborcji, eutanazji i podobnym pomysłom i praktykom. Ktoś wstał lewą nogą, oczy nie przetarł, czy czytać nie umie?
  doceń 0
 • Czloax
  01.03.2019 18:17
  Jak to ktoś powiedział: wielu było ludzi - dobrych i złych ale tylko ci drudzy czynili wysiłki. Norma.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama