Nowy numer 7/2019 Archiwum

Sieć wokół giganta

Centralne Biuro Antykorupcyjne odkryło układ towarzysko-biznesowy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Jednym z jego filarów miał być były rzecznik MON.

W związku ze śledztwem w sprawie korupcji w PGZ CBA zatrzymało sześć osób. Wśród nich znaleźli się: były rzecznik MON Bartłomiej M., była pracownica resortu Agnieszka M., były poseł PiS Mariusz Antoni K. oraz trzech byłych pracowników PGZ: Radosław O., Robert K. i Robert Sz. – W prokuraturze usłyszeli zarzuty związane z doprowadzeniem spółki do strat finansowych, które szacuje się na ok. 4 mln zł. Śledztwo dalej się toczy, służby przeszukują ok. trzydziestu lokalizacji – mówi GN Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Czterech zatrzymanych trafiło na trzy miesiące do aresztu, a Mariusz Antoni K. i Agnieszka M. otrzymali zakaz opuszczania kraju. Wszyscy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Patron i łącznik

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji