Nowy numer 2/2019 Archiwum

Ameryka kontra Huawei

Amerykańsko-‑chińska rywalizacja zaostrza się na wielu frontach, w sferze technologicznej przybiera już formę otwartej wojny. W centrum konfliktu znalazł się obecnie chiński gigant – Huawei.

W Polsce Huawei stał się jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów. Ambasadorem marki jest Robert Lewandowski. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych już w 2012 roku firma ta została uznana za „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”, a pod koniec zeszłego roku Stany Zjednoczone ruszyły do otwartej wojny z koncernem z Dalekiego Wschodu. Wydano szereg ustaw mających ograniczyć ekspansję Huawei i innych chińskich firm z branży elektronicznej. Waszyngton zachęca do podobnych działań swoich najbliższych sojuszników, próbuje też doprowadzić do ekstradycji zatrzymanej w Kanadzie wiceprezes ­Huawei. Dlaczego Amerykanie tak bardzo obawiają się technologii made in China?

Kto stoi za Huawei?

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji